Fenomén Facebook

13. července 2010 v 15:39 | karaipuku |  Úvahy,tlachání
pc
Tak nevím,původně jsem se k tomuto tématu vůbec nechtěl vyjadřovat,Facebook nepoužívám a v podstatě mě nechává chladným.Přečetl jsem si pár písmen autorů blogů k tomuto tématu.Šíře názorů je velmi široká od naprostého propadnutí fenoménu jménem facebook až po naprosté zavržení.Musím objektivně říci,že většina článků na internetu je ve svých hodnoceních střízlivá.Je naprostým faktem,že sociální sítě stále více vstupují do našeho života,tedy života lidí aktivně využívající internet.Fenomén sociálních sítí a hlavně Facebooku,který je takovým vlajkonošem 
tohoto fenoménu.Nesmíme zapomenout že v českém internetovém prostředí,jsme vlastně už dávno před masivním nástupem Facebooku,používali obdobné služby např.Lidé.cz a další podobné.Jak už jsem psal Facebook neužívám a nebudu tedy hodnotit jeho klady a zápory,to mi opravdu nepřísluší.Teď budu mluvit za sebe.Nevadí mi veřejně prezentovat své názory,nemám nic proti virtuálnímu setkávání a hledání nových či zapomenutých známých,přátel,příbuzných.Jen mi mi tak nějak vadí ta forma,ale to je jen a jen můj problém.Proto to Facebook nepoužívám.Ale rozhodně nebudu nadávat a nechápu ty,kteří Facebook používají ale ve svých názorech na něm nenechají nit suchou.Je to jednoduché nepoužívejte,máte přeci možnost volby a je to jen na Vás.Co to píšu,vyskočil mi můj emailový doručovatel a oznámil novou poštu.Je to pozvánka na jednu ze sociálních sítí.Je to jednoduché letí do koše a tu volbu má přeci každý z nás.Proč hanět něco,co třeba jiným přináší to co chtějí a uspokojuje jejich potřeby.Myslím,že je i obecně plno věcí kolem nás na které nadáváme a stěžujeme si a přitom máme tu geniální možnost,je prostě ignorovat,nepoužívat a podobně.Typickým příkladem je televize.Většina nadává na špatný program,na reklamu a přitom je to jednoduché použijte dálkový ovladač a nebo televizi vůbec nezapínejte.A tak je to se vším.Dost moralizování a mých snah o rádoby chytré řeči.Venku je krásně a místo vysedávání u počítače,televize a facebooku jdu k vodě.Nachytat bronz,zaplavat a vyměnit pár slov s kamarády,nebo je lepší kliknout na koupaliště.cz vytvořit imaginární obraz sebe sama a vyrazit do světa virtuálního koupaliště,virtuálního kelímku s pivem a virtuálních kamarádů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ninety-five ninety-five | Web | 13. července 2010 v 15:50 | Reagovat

Souhlasím, jak to říkáš s tou televizí, to je pěkný příklad.. :) Nesnáším, když někdo na něco nadává a přitom má možnost to změnit! Jen kdyby lidi nebyli tak líní!!!
Facebook mám, i když mě trochu štve. Jak se to dá všechno zneužít, ale to není jen problém facebooku, ale i všech ostatních soc. sítí. Hlavně dochází ke spoustě nedorozumnění, které by se normálně (myslím naživo) vysvětila - vlastní zkušenost. Takže facebook neprožívám, čas od času se tam mrknu na fotky kamarádů, co je nového, nebo si s někým zachatuju. To mi stačí.

2 Judith Judith | E-mail | Web | 13. července 2010 v 15:58 | Reagovat

Chápu, máme volbu se na to absolutně vykašlat, ale potom postavení ve společnosti klesá na bod mrazu. Mám facebook, štve mě a nepoužívám ho. Jen na něj občas kliknu a co vidím? Pozvánka na rozlučku se třídou. Bez toho blbýho juknutí na svoje zprávy bych ani nevěděla, že nějaká rozlučka bude a tudíž bych od toho byla absolutně distancovaná. To je to, co mě štve na facebooku a na lidech, kteří bez facebooku nevydrží ani den.

3 karaipuku karaipuku | 13. července 2010 v 16:08 | Reagovat

To Judith:Chápu jak to myslíš,mám podobný problém,ale s lidmi na kterých mi záleží a s kterými s mám co říci jsem v kontaktu jinak a často se vídáme,v tomhle to asi úplně není,ale máš pravdu v tom,že plno lidí kolem už asi ani neumí normálně konverzovat,asi si vyrobím nástěnku a budu jí nosit na zádech aby mi mohli psát vzkazy a ti závisláci [2]: :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama