Jen tak na okraj

19. července 2010 v 21:51 | karaipuku |  Zajímavosti,tipy

Přeji všem,kteří mají to štěstí,že mají prázdnin,co nejhorší počasí,ať brzy utečou a prožijí si peklo.
Ne,samozřejmě to nemyslím vážně :-),jen tiše závidím těm co si ještě mohou prázdninové období bezstarostně užívat.
Ty krásné dva měsíce sladkého nicnedělání.Ale co se dá dělat,svůj příděl prázdnin jsem si již vyčerpal a to nádherné slúvko prázdniny nahradilo stejně krásné jen po někud kratší slůvko dovolená.Myšleno délkou dnů ne písmen,to jen pro pořádek.Myslím,že převážná část část těch,kteří mají období prázdnin již za sebou,na ně vzpomínají jen v dobrém.Možná trochu závidím té generaci,která už prožívala své prázdniny po roce 1989,tu nádhernou možnost cestování a poznávání spousty nádherných míst,o kterých jsme si my pouze občas někde přečetli či viděli ve filmech.Ale přesto moc rád vpomínám na prázdniny,které jsem většinou trávil u babičky na chalupě,ale také s rodiče na výletech po nádherných místech Čech.
Je možná trochu paradox,že dnešní generace zná svět,prázdniny tráví u moře,v oblíbených destinacích jako je třeba Itálie,Turecko,Egypt a mnoha dalších i třeba daleko exotičtějších místech,ale mnohdy neví co se ukrývá obrazně řečeno za domem.
Pro ty z Vás,kteří se chystají na výlet po vlastech českých mám jeden malý tip na výlet.Místo se jmenuje Skryjská jezírka a nachází se nedaleko obce Skryje v malebném údolí řeky Berounky.Jde o skalami přehrazenou část Zbirožského potoka s nádhernou scenerií  malým vodopádem.Oblast patří mezi přírodní rezervace.Její rozloha 60 ha není sice nijak veliká ale překrásná přírodní scenerie nám velikost vynahradí.Ideální je zaparkovat v obci Skryje a odtud po modré značce příjemnou asi tříkilometrovou procházkou dojít k jezírkům.Poslední část cesty je trochu náročnější,trochu si zapřelézáte přes kameny v korytě potoka a proto není příliš vhodná pro cyklovýlet či výlet s malou ratolestí v kočárku. Myslím,že trochu té vynaložené námahy nebudete litovat.A navíc,když už se vydáte do těchto končin,údolí Berounky,rozhodně doporučuji návštěvu 
restaurace U rozvědčíka,kouzelného údolí řeky Berounky místa,která tak okouzlila spisovatele Otu Pavla a která on tak krásně popsal ve svých knížkách.A svůj výlet můžete zakončit návštěvou kouzelného hradu Křivoklát.Není to sice moře s písčitou pláží,není to exotika pod palmami,ale určitě kouzelná zákoutí řeky Berounky mají svou kouzlo.Pokud se na tato místa vypravíte přeji Vám aby jste si jako já,užili kouzlo krásných míst i u nás v Čechách.Za vaše názory,či komentáře o těchto místech budu rád.Pište.

Zde pár údajů,které se mohou hodit.
GPS souřadnice obce Skryje
Loc: 49°57'54.125"N, 13°46'0.216"E  

Jinak přeji všem,krásné prázdniny těm šťastnějším z nás a těm méně šťastným krásně dny dovolené plné sluníčka a dobré nálady.A ze svých dovolenkových či prázdninových cest se vracejte ve zdraví a s úsměvem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pasiondegavilanes03 pasiondegavilanes03 | E-mail | Web | 19. července 2010 v 22:19 | Reagovat

Čawééc mooc pěkný dess. Celej blog je moc zajímavej.Právě jsem ti zvýšil návštěvnost o jednoho člověka. Budeš tak hodný/á a uděláš pro mě totéž?? Budu moc rád, když navštívíš ten můj. Najdeše tam ankety, obrázky, informace... Jsou tam soutěže a teď nově také hra : Adoptuj si postavu - Více na mém blogu.

2 Scipio Africanus Scipio Africanus | Web | 19. července 2010 v 23:12 | Reagovat

Ahoj blogere,
jestli chceš, tak hlasuj na mé anketě, jak si užíváš prázdniny.
Odkaz:
http://rytirmartin.blog.cz/1007/huraaaaa-praazdniny

Děkuji - je to pro mě mocinky moc důležité. :-)

3 Ina Ina | Web | 20. července 2010 v 0:07 | Reagovat

Už jen to jméno, Berounka. Jsem pokládána za blázna v okruhu svých známých, protože netoužím po mírném podušení na nemírném slunci u Azurového moře. Miluju český řeky, rybníky, krajinu. Mám ji obšláplou od svých patnácti, což už je notná řádka let. Ale nikdy se mi neomrzí. A pokaždé stojím jako naprostý "ítý" a když mě nikdo nevnímá, říkám pořád dokola - Bože to je nádhera, to je nádhera. A bacha, nejsem žádný romantik. Spíš naopak. Ale krajina mě vždycinky dostane, ta jo. Ta na to na rozdíl od mnohých skutečně má. Ina

4 Xoxo H2o Xoxo H2o | Web | 20. července 2010 v 15:23 | Reagovat

ahojík mám nový blog o h2o stačí pridať vodu moc más prekrásny blog a spýtam sa ťa nemôžeš sa ty pozrieť na môj prosím neber to ako reklamu ale ako pozvánku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama