Programy pro Váš počítač zdarma

8. července 2010 v 12:13 | karaipuku |  Zajímavosti,tipy
Koupili jste si nový počítač s operačním systémem Windows a potřebujete další programy pro Vaši práci.Nabízím Vám pár typů,jak si obohatit Váš počítač o programy a to zcela zdarma.Třeba Vám přijde pár typů vhod.Pokud máte nějaké dotazy,či potřebujete poradit ozvěte se pokud to bude v mých silách rád poradím.Přeji Vám hodně úspěchů při práci s Vaším počítačem.Níže naleznete seznam programů pro kancelářsko práci je OPEN OFFICE,který dokáže zastoupit drahé OFFICE od Microsoftu,vypalovat můžete pomocí Free Easy CD DVD Burner,prohlížejte a upravujte si své fotky,vytvářejte spořiče a spoustu dalších pomocí programu IRFANVIEW,ACE Mega CoDecS Pack 6.03 nainstaluje do vašeho počítače potřebné kodeky a přehrávače pro přehrávaní videí všech formátů,z vlastní zkušenost jsem se nesetkal s formátem videa,který by nepřehrál a navíc obsahuje i plno prográmků pro práci s videem,pomocí 1st Page 2000 2.0 si můžete vytvořit vlastní webové stránky.Všechny tyto programy jsou zcela zdarma.Takže pod těmito řádky
najdete podrobný popis programů včetně odkazů na download.


OPEN OFFICE

http://www.openoffice.cz/stahnout

Balík kancelářských aplikací OpenOffice.org je vaše elektronická kancelář. S pomocí nástrojů pro psaní textových dokumentů, výpočty s tabulkami, tvorbu prezentací, kreslení obrázků a práci s databázemi  pokryjete téměř všechny oblasti kancelářských činností. Dokáže nahradit většinu produktů Microsoft Office, je česky  a obsahuje podrobnou nápovědu.

Calc
představuje vyspělý tabulkový kalkulátor, který je alternativou k programu Microsoft Excel. Můžete ho tedy použít pro tvorbu tabulek až po komplexní soustavy propojených dat se vzorci a funkcemi. Jednoduchým způsobem můžete z podkladových dat vytvářet grafy, které lze vybírat z množství předpřipravených vzorů několika kategorií. 


Draw
Roli kreslicího programu má v balíku OpenOffice.org právě Draw. Není určen pro práci s bitmapovou grafikou (zpracování fotek apod.), nýbrž pro vektorovou grafiku, tzn. kreslení za pomocí čar, ploch, různých geometrických útvarů 2D i 3D. Výhodou je, že tyto objekty lze kdykoli následně znovu snadno editovat, mazat, na rozdíl od bitmapové grafiky. 


Impress
Impress plní v OpenOffice.org funkci prezentačního nástroje podobně jako Powerpoint v MS Office. Lze s ním snadno a rychle vytvářet jednoduché i složitější prezentace, na výběr je řada šablon, animačních a přechodových efektů. 


Writer
Writer plní v balíku OpenOffice.org úlohu textového procesoru (odpovídá programu Word z MS Office). Můžete ho použít pro vytvoření jednoduchého dopisu až po snadné psaní knih s grafikou, obrázky, sloupci apod. 


Base
Pomocí OOo Base lze v komponentách OpenOffice.org přistupovat k údajům uložených v databázích a také tyto databáze vytvářet. Nativně jsou podporovány některé souborové formáty databází, např. dBase formát. Také je možné se připojit k externí relační databázi, např. MySQL nebo Oracle. Pro ukládání vlastní databáze je použit standardizovaný formát OpenDocument, konkrétně pak ODB - Open Document dataBase.


OOo Quick Starter (oooqs)
Nejedná se o běžnou součást kancelářského balíku OpenOffice.org, ale jde o malou aplikaci, jejímž úkolem je zrychlení startu jednotlivých komponent OpenOffice.org. Celý trik spočívá v tom, že pokud je tento nástroj aktivní, pak po přihlášení uživatele do systému dojde na pozadí k načtení základní části OpenOffice.org do paměti a start jednotlivých součástí balíku je poté výrazně rychlejší. Cenou za to je trvale vyšší spotřeba paměti.


Free Easy CD DVD Burner

http://www.slunecnice.cz/sw/free-easy-cd-dvd-burner/

Vypalovacích programů existuje velké množství. Snad každý z nich minimálně nabízí možnost zapisovat data na optické disky typu CD či DVD. Nepsaným králem na tomto poli je bezesporu Nero Burning ROM. Avšak jde o produkt komerční a za jeho používání se musí tvrdě platit. Nechcete-li platit a přitom využívat podobných funkcí, sáhněte po balíku Free Easy CD DVD Burner.Tento francouzský počin je sice velmi mladý, ale svojí výbavou má hodně co nabídnout již nyní. Poradí si nejen se zápisem na CD a DVD, ale samozřejmě nabízí možnost vytvářet hudební CD (Audio CD), ripovat je do WAV, WMA, MP3, Ogg, FLAC, AAC a MP4 a dále umí kopírovat média (nechráněná). Vytváří a zpětně vypaluje ISO soubory. Problémy mu nečiní práce s multisession, mazáním přepisovatelných médií, vkládání ID3tagů a má i ochranu proti podtečení bufferu. Příjemné grafické prostředí z něj dělá laciný funkční nástroj pro zápis dat.


IRFANVIEW

http://www.irfanview.cz/download.php

Program IrfanView je prohlížečem obrazků, zvuků a videa. Vytvořil jej Irfan Skiljan a poskytuje jej pro nekomerční účely zdarma. Aktuální verzí tohoto programu je verze 4.00.
Seznam nejdůležitějších výhod programu:
    * podporuje mnoho grafických formátů
    * přeložen do mnoha jazyků včetně češtiny
    * umí vytvářet fotoalba z fotografií
    * umí vytvářet prezentace jako spustitelné soubory (*.exe) a šetřiče obrazovky (*.scr)
    * umí využít filtry určené pro Adobe Photoshop
    * podporuje funkci Drag&Drop
    * umožňuje hromadnou konverzi grafických formátů
    * umí posílat obrázky e-mailem
    * přehrává video i zvuk
    * umí měnit počet barev
    * umí skenovat obrázky
    * obsahuje 11 efektů pro úpravu grafiky
    * umožňuje sejmutí obrazovky
    * umí extrahovat ikony ze souborů *.exe, *.dll, *.icl
    * neupravuje systémový registr bez souhlasu uživatele
    * samotný program tvoří pouze 1 soubor, který je velice malý a navíc zabírá málo místa v pamětiACE Mega CoDecS Pack 6.03

http://www.slunecnice.cz/sw/ace-mega-codecs-pack/

ACE Mega CoDecS Pack je považován za největší balík kodeků, který existuje. Obsahuje originální kodeky pro kódování a dekódování videa a audia, navíc může nainstalovat i utility pro zjišťování použitých kodeků a další drobně nástroje pro práci s videem. Obsahuje také několik filtrů a užitečných programů (včetně práce s titulky apod.). Obsahuje i kodeky pro QuickTime a RealMedia. Nové verze kodeků se nemusí stahovat celé, ale stačí pouze stáhnout menší upadate.Program při instalaci zjistí, jsou-li již v počítači nainstalovány některé kodeky, aby
nedošlo k jejich překrývání. Po nainstalování tohoto balíku si můžete být jisti, že už nebudete mít problémy s kodeky. V instalaci naleznete mimo jiné i programy Media Player Classic a BSPlayer. Podobně jako mnohé jiné instalační balíčky kodeků i tento nabízí výběr těch nejpoužívanějších knihoven nutných pro zpracování mnoha multimediálních souborů. Instalátor komunikuje v českém jazyce, což jistě méně zkušení uživatelé uvítají. Při instalaci si můžete vybrat z několika předem připravených schémat. V závislosti na této volbě budou vybrány odpovídající součásti pro instalaci.Hlavní odlišností od K-Lite Codec Pack nebo od CodecPack All in 1 je velikost a počet obsažených součástí. ACE Mega CoDecS Pack se ale zřejmě nesnese právě s CodecPack All in 1, a tak pokud jste jej někdy dříve použili, budete při instalaci ACE Mega CoDecS Packu vyzváni, abyste CodecPack All in 1 ze systému nejprve odebrali.


1st Page 2000 2.0

http://www.evrsoft.com/

Důkladný HTML editor obsahující všechny funkce, které budete u HTML editoru potřebovat: možnost nastavení nápovědy, zobrazování, obtížnosti, nastavitelné klávesové zkratky a mnoho dalších uživatelských nastavení.
Pozor!
Spolu s programem se vám na pevný disk nainstalují i ukázky skriptů, z nichž jeden obsahuje trojského koně (soubor six buttons from hell.js). Není to soubor podstatný pro funkci programu a pokud jej nebudete používat, nehrozí vám žádné nebezpečí. Pro jistotu soubor raději vymažte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama