Tajemný Alkazar

25. července 2010 v 21:25 | karaipuku |  Zajímavosti,tipy

Léto máme v plném proudu,je doba výletů,cestování,pohody a dobré nálady.Nedávno 
jsem si dovolil malý tip pro Vás,výlet na Skryjská jezírka,kouzelný koutek krajiny v nádherném údolí Berounky.
Dnes zkusím pokračovat po proudu řeky Berounky až za městečko Beroun,kde se nachází lom Alkazar,který tvoří dominantu nad řekou Berounkou.

Těžba tu probíhala v 1.polovině 20.století.Dnes je lom hojně vyhledáván horolezci,trempy ale také si zahrál v mnoha českých filmech.Z  druhé světové války je systém podzemních chodeb,měla zde být továrna pro německou armádu a v padesátých letech zde byl uložen radioaktivní odpad z Jáchymova.Tyto prostory jsou dnes uzavřeny neprostupnými betonovými clonami.
Alkazar je možné navštívit třeba z Berouna po asfaltové cestě,která se vine podél 
Berounky a ideálním výchozím bodem je třeba berounský penzion a restaurace U štiky,který se nachází na břehu Berounky na kraji Berouna.Odtud vyjdete a po výletě se sem můžete opět vrátit.Výborně zda vaří a pokud jste na výletě i se svými ratolestmi určitě oceníte i blízké dětské hřiště,navíc dobře viditelné ze zahrádky restaurace. Asfaltová cesta z Berouna až na Alkazar je naprosto vhodná i pro kočárek,kolo,kolečkové brusle a i vlastní pohon.A je to opravdu jen kousek.Druhá možnost je vyjít z obce Srbsko,dojít na Alkazar a poté výlet zakončit v Berouně.I zde je asfaltová cesta jen na malý kousek přerušená kouskem prašné cesty.
Pokud mohu poradit z vlastní zkušenosti.Pokud cestujete vlakem vystupte v obci Srbsko a svůj výlet zakončete v Berouně.Pokud cestujete autem nechte auto v Berouně na nádraží,svezte se jednu stanici směr Praha do Srbska a projděte se krásnou procházkou proti proudu Berounky,prohlédněte si Alkazar ale i krásné údolí řeky a svůj výlet zakončete dobrotou U Štiky.
Přeji krásné počasí a cestování bez nehod.Těším se na Vaše případné postřehy či 
komentáře.Krásné léto KARAIPUKU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama