Tak trochu o nás

26. července 2010 v 19:09 | karaipuku |  Úvahy,tlachání
Proč stále všichni hledáme za slovem homosexualita něco zvláštního,vyjímečného ať už na tuto problematiku nahlížíme pozitivně,negativně či je nám to jedno.Proč s tím máme proboha všichni stále nějaký problém a že máme svědčí i to,že je to téma týdne.Protože je to tak trochu o nás všech.

Proč všichni homosexualitu neustále probíráme a řešíme,přičemž media tuto diskusi velmi přiživují.Určitě zvyšuje náklad.Proč se stejným zaujetím a sveřepostí neřešíme modré oči,blond vlasy,velké prsty a podobně.Vždyť je to stejné,člověk si nevybere co je mu naděleno do vínku.Všichni už snad dnes ví,že homosexualita není nemoc,zvrácenost či něco podobného co přinesla moderní civilizace,provází nejen člověka ale vůbec celou živočišnou říši od dob jejího vzniku.To jsem samozřejmě nevymyslel já,ale přišli na to vědci,kteří se tímto problémem zabývali.Moc rád bych chtěl věřit tomu,že bláboly typu úchylci,prasata a podobně postupně vymřou a že jsou názorem starších lidí a bohužel také církve.Říkám bohužel.Nemám nic proti církvi,proti věřícím lidem,ale jen mi vadí dogmatismus,nesnášenlivost a extremismus v jakkékoliv formě,tedy i církevní brojení proti homosexuální menšině.Proč by dvě ženy či dva muži neměli mít stejná práva jako klasická rodina a slovo klasická dávám do uvozovek.Co je vlastně klasická rodina,je to rodina kde je muž a žena a děti,asi ano tak vypadá klasická rodina z historického kontextu.Ale z historického kontextu byla také země placatá,bouřku způsoboval hněv bohů a podobně.Všichni se navenek tváříme tolerantně a moderně.Proč tedy rodinu nenazývat lidi,kteří se mají rádi,mají úctu jeden ke druhému,jsou ochotni pro toho druhého žít a také společně vychovávat děti,milovat a dát jim do vínku to nejlepší podle jejich přesvědčení.Rozhodně si nemyslím a je to vidět i kolem že otec,matka automaticky zajišťují tu správnou výchovu a spokojený život dětí.Vždyť jde o děti,které se rádi smějí,rostou a učí a myslím,že dětem je lhostejné mají-li dvě matky,dva otce či otce a matku.Proč by tedy neměli mít homosexuální páry stejná práva ale i povinnosti jako páry opačného pohlaví,proč
jim neumožnit svatbu,výchovu dětí a vůbec všechny věci,které většinové spolenosti přijdou normální.Máme to jen ve svých rukou,je jen na nás jestli se budeme chovat jako upřímní a tolerantní lidé.
Jsem heterosexuál a nejsem ani žádný aktivista za práva gayů a lesbiček,jen si myslím že bychom měli mít všichni stejná práva a s tím samozřejmě související povinnosti a odpovědnost.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Říjnová Říjnová | Web | 26. července 2010 v 20:46 | Reagovat

Nemůžu nic jiného,než s tebou souhlasit. Jen u rozebírání modrých očí a blond vlasů bych byla opatrná,už to tu jednou bylo a byla z toho druhá světová:)
Teď mě tak napadá,stát nechce,aby měli děti dvě maminky. Ale že v některých rodinách žije babička,matka a dítě a je to vlastně to samé, to už nikoho nezajímá. Teda skoro to samé,ale to dítě taky nemá otce.
A řekla bych, že když se rodiče rozvedou,je to víc traumatizující než dvě matky...

2 Ina Ina | Web | 26. července 2010 v 22:04 | Reagovat

Fakt úleva, když to někdo odmítne jako problém řešit. Naprostý souhlas, protože je to uměle vytvářený problém a čím míň je společnost tolerantní, tím více tam problémy metastázují do forem, které se řeší genocidou a podobnými "čistícími" manévry. Ostatně, stačí si přečíst názory ostatních blgařů na tohle téma. Jak se dušují, že gaye a lesby milují, jak jim nevadí... etc etc. A mimochodem, díky za super komentář. Taky je takových poskromnu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama