Chceš zhubnout,zeptej se mě jak

2. srpna 2010 v 0:15 | karaipuku |  Úvahy,tlachání
Kdyz jsem dnes odpoledne otevřel poštu a pročítal jsem se novými e-maily a promazával spam,natrefil jsem i na reklamu jednoho nejmenovaného internetového obchodu,který nabízel zdravou výživu.

zatisi
Nakonec mi to nedalo a leták jsem si přečetl,nezklamal.Stejný leták jako milion dalších,které denně objevujeme ve svých schránkách,na stránkách novin a časopisů,v televizi prostě téměř všude kolem nás.Jsme reklamou opravdu pěkně zahlceni.Samozřejmě nás všicni přesvědčují o jedinečnosti svého výrobku a o tom jak bez něho nemůžeme žít.Samozřejmě jsou za to placeni,mají nás přesvědčit o tom že bez výrobku XY v podstatě nežijeme.Takže to vypadá,že po roce 89 každé rodině přibyl jeden neodbytný člen ,který se snaží luxovat naší peněženku a to reklama.Je opravdu úžasné když uprostřed napínavé záplatky se děj filmu náhle přeruší a spolu se zvýšenou hlasitostí se místo obličeje pachatele vraždy,díváme do tváře rozesmátého muže a hlavně na jeho bílé zuby a ......,znáte to sami.Nakonec film Český sen dokonale předvedl fungování reklamy.I reklama se vyvíjí.Určitě ti znás kterým už není náct,pamatují na úspěšné mladé muže a ženy,které zdobil odznáček CHCEŠ ZHUBNOUT,ZEPTEJ SE MĚ JAK.Dnes už se reklama a marketing určitě někam posunuly.Kolikrát už se ani sami neuvědomujeme,že na nás právě jedna reklama útočí.Od vtipně umístěného zboží v supermaketech,až po skrytou reklamu ve filmech.Ale co se nemění je to,že to s námi všichni myslí dobře.Už můj děda mi říkal:"Dávej si velký pozor na ty,co říkají,že to s tebou myslí dobře".A měl naprostou pravdu.Plno firem se neštítí ve své reklamě v podstatě zneužívat dětí,seniorů,lidí v tísni a podobně.Vrcholem všeho jsou pak zákezdy na libovolný český hrad,památku.Vše samozřejmě zdarma,s obědem.Ale už se nějak zapomínají sdělit lidem,že je posléze budou mnohdy velmi nevybíravými prostředky v podstatě nutit koupit si za tisíce korun úžasné blbosti.
Zdravou výživou,které mě přivedla k napsání tohoto článku jsem začal a jak skončím.Asi si ubalím cigárko,uvařím si černou kávu a možná si i dám trochu dobré skotské než půjdu spát.Budu rád,když se v komentářích podělíte o své názory,zkušenosti.Krásnou noc a úspěšný vstup do nového týdne Karaipuku.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 3. srpna 2010 v 22:39 | Reagovat

Reklamy se snažím moc nesledovat, rádio, které jich má hodně, přepínám. Ale pamatuju, když jsem byla malá, jak dávali ráno o víkendu, před kreslenými seriály, reklamy pro děti. Samozřejmě, že jsem pak chtěla ty blbosti..I když jsem to rodičům nepředhazovala. Myslím ale, že reklamy by na děti zaměřené být neměly. Chápu, že firmy musí vydělávat, ale tohle je zneužívání dětí, které ještě neznají hodnotu peněz...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama