Cvachové a Nováci

2. září 2010 v 10:47 | karaipuku |  Úvahy,tlachání
Tak pro ty školou povinné už začal školní rok,já jim jen mohu popřát,aby se vše dařilo a přečkali bez úhony dlouhé měsíce do dalších prázdnin.Pro ty znás,kteří jsou již zapojeni v pracovním procesu,většinou končí doba dovolených a těm,kteří sdílejí své radosti a starosti se svými potomky,opět začíná doba domácích úkolů,rodičovských aktivů a podobných veselostí.Já jsem tu změnu v podstatě zaregistroval díky televiznímu programu.Ač na televizi koukám minimálně,nemohl jsem si nevšimnout masivní kampaně k oběma hlavním tahákům soukromých televizí.Takže to vypadá že podzim v televizi bude ve znamení show ala superstar.Podle toho co jsem měl možnost vidět,nic nového pod sluncem.

jen tak
Tváře se nemění,nemění se ani schéma pořadů.Rádoby vtipné poroty,tvářící se tu vesele,tu velmi odborně občas pouští hrůzu.Zblblí účinkující přesvědčeni o své vlastní dokonalosti,teenagerky doprovázené a postrkované maminkami,pár exhibicionistů a to vše zastřešeno vtipnými vstupy moderátorů.Národ se podařilo zase dokonale zblbnout a koláče sledovanosti letí vzhůru a korunky se jen sypou.No co se také dalo čekat.Nakonec jde o peníze a vypadá to,že se komerční televize řídí heslem,čím tupější pořad,tím více lidí se bude koukat.Skoro je mi těch lidí,kteří to náruživě sledují líto,ale na druhou stranu si říkám,dobře jim tak.Ještě jim k tomu dramaturgové přidají pár nových seriálů na staré a obehrané téma.Trochu plytkosti,trochu závisti,trochu dojemnosti a úspěch je zaručen.Docela s nostalgií a dobrým pocitem si nemůžete nevzpomenout na výrok MuDr.Strosmayera z dnes již legendárního seriálu:KDYBY HLOUPOST NADNÁŠELA,.........Tak to vypadá,že jsme národem Cvachů a Nováků.Ať si to každý přebere,jak chce.Čest všem vyjímkám.Psal jsem,že koukám na televizi minimálně a myslím si,že tomu tak opravdu je.A na co koukám?Sice už podruhé,ale stále se stejným zaujetím,sleduji opakování podle mého názoru geniáního projektu České televize Bigbít,pro mě,fanouška hudby,nepřeberná studnice poznání.Skláním se před tvůrci pořadu.Můj velmi oblíbený pořad Noc s Andělem,byl již před delším časem stažen a nahrazen.Následovníci Noci s Andělem mě nějak nepřesvědčili,takže o důvod méně sledovat televizi.Ale jinak díky za veřejnoprávní televizi.Určitě bych nechtěl zapomenout na televize Public a Z1,kde se občas objevují velmi zajímavé pořady.Ale dost,myslím že už to pro dnešek stačí.Takže nakupte chroupání podle televizní reklamy,přineste pivo správné kubatury a usaďte se ke kouzelné skřínce a vychutnávejte nezapomenutelné kousky českých talentů,určitě s nimi strávíte nádherný podzim.
Přeji všem krásný den a zvláště Cvachům a Novákům.
Karaipuku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 5. září 2010 v 9:29 | Reagovat

Člověče, mluvíš mi z duše. Občas je mi zle z toho, co lidi považují za zábavu. Co se týče těch show, vypadá to, že čím je to blbější a hlavně čím víc blbců se v takových soutěžích objeví, tím větší to má úspěch.
Díky za pořady. jako je třeba Bigbít, nebýt jich, asi se na televizi nedívám vůbec.

2 Malkiel Malkiel | Web | 8. září 2010 v 22:47 | Reagovat

Označení Cvachové a Nováci je velmi výstižné. ;-)  :D  Nelze se však tomu divit, že zde jsou. Jeden renomovaný český psycholog a sociolog v rozhovoru pro média kdysi prohlásil, že třetina obyvatel ČR jsou pitomci. Polovina obyvatel má IQ pod 100. Do jisté míry těmito parametry kopírujeme i ostatní národy, které jsou na tom podobně. Těmto lidem nelze nabízet nějaké kvalitní pořady. Oni potřebují pořady na své mentální úrovni. Masové pořady, stádní pořady. Již od starého Říma platí známé rčení: "Chléb a hry". Víc jednoduchý člověk nepotřebuje.

3 karaipuku karaipuku | E-mail | Web | 8. září 2010 v 23:31 | Reagovat

[2]: Vím,že to tak je a že nás tyhle šoumánie asi neopustí,ale trochu jsem si zanadával ne že bych tím něco vyřešil,ale je mi tak nějak líp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama