Cvachové a Nováci potřetí a asi ne naposled

29. září 2010 v 12:19 | karaipuku |  Úvahy,tlachání
Když jsem zahlédl nové téma týdne,docela jsem se zhrozil.Ač zmíněné pořady nesleduji,mediální masáž zasáhla i mě.Od pondělka si na blozích pročítám články na toto téma.Protože jsem byl docela zvědav na názory a reakce na tento fenomén.Ač jsem si říkal,že k tomuhle mám asi těžko co napsat,dnes mi to nedalo.

Už jsem tu o svých názorech na podobné nesmysly psal tady a tady.Podle toho co si čtu tady na blogu,co slyším kolem sebe,jsem dospěl k zajímavému poznatku.Třeba se mnou nebudete souhlasit,ale já si za ním stojím.Plno lidí všude kolem sebe trousí řeči o debilitě,stupidnosti a podobných itách mániových pořadů,ale každou neděli s popcornem v jedné a s kolou v druhé ruce usedají u kouzelných bedýnek.Ve třetí ruce dálkový ovladač a zběsile přepínají mezi oběma kanály ,aby nic neprošvihli.Asi je dnes in tvrdit,že na podobné pořady nekoukám a sluduji hlavně kanál ČT2 hlavně filmový klub,dokumenty a podobně.Čecháčkovství na plné pecky.Nikdo na to nekouká,ale statistiky mluví o něčem jiném.No nic to je jen můj názor a každý ať si sáhne do svědomí.Nakonec statistiky přístupů na weby obou show,také o něčem vypovídají.

Vzhledem k tomu,že s obou pořadů jsem viděl dohromady vlastně jen upoutávky na obou kanálech,nebudu tyto pořady hodnotit.To mi přijde nefér.Ale nedělám si iluzi,že jde o talent.Jde o peníze jako vždy.Soukromé televize mají jediný cíl.Přilákat co nejvíce lidí k obrazovkám,prodat co nejvíce reklamního času a tím pádem i co nejvíce peněz vydělat svým akcionářům.To je v pořádku,tomu rozumím.Je přirozeností každého investora,aby se investované prostředky zhodnotili.Takže je třeba,aby vyhrál někdo,s kým budeme moci manipulovat a kdo nám vydělá peníze.Když se to nechá náhodě výsledek nemusí být ten pravý.Je třeba si toho správného vítěze ohlídat.Myslím,že dokonalým příkladem byla první řada Superstar,kde vyhrála Aneta Langerová,která se producentům posléze vymkla z rukou a asi nekašpárkovala tak,jak si producentu představovali.V tomto případě mi přišlo,že vyhrála opravdu kvalita a Aneta to dokazuje i nadále.Je sama sebou a na rozdíl od vítězů dalších pokračování nezapadla a jde si svoji cestou a podle mého to rozhodně nedělá špatně.Ve vodách popmusic určitě patří k tomu kvalitnějšímu a poslouchatelnému.Další vítěze zmíněné řady si už producenti pohlídali a na výsledku to bylo podle mého vidět.Nakonec,jak skončili další vítězové?Myslím,že tam kde je Aneta,není nikdo z nich.Nikomu neberu to,že se mu zmíněné pořady líbí,je mi to jedno ani já nikomu nevnucuji své oblíbené pořady.Spíše se mi zdá komické,že všechny ty debaty kolem mě opět přesvědčili,že Cvachové a Nováci jsou stále početní a nevymřeli,naopak je jich čím dál tím víc.
Těším se na Vaše reakce a názory.
Krásný den Karaipuku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 29. září 2010 v 12:34 | Reagovat

Taky jsem řekla a napsala, že je to blbost, ale opravdu na to nekoukám.
Ale tohle se najde u všeho, ať tohle téma, nebo když bylo téma upíři, zvedla se vlna anti-twilight a anti-dalších děl a přitom jsou strašně oblíbená a plno lidí to shání, nebo u homosexuality plná huba tolerance, ale tolerantní není skoro nikdo, takže jasně, in je snaha ukazovat se v co nejlepším světle, v tom, co teď zrovna frčí :)

Jinak s těmi producenty a investory jsi to asi dobře vystihl, jde tam jen o prachy a ne o žádný talent.

2 Lisi Lisi | Web | 29. září 2010 v 12:55 | Reagovat

Velice zajímavé jsou statistiky sledovanosti, když na ČT1 běžela Bathory. Je vidět, že většina obyvatel ČR dala přednost kvlaitě, dokonce i můj soused, od kterého jinak hodně často vyřvává právě talentová show.

3 radulina radulina | Web | 29. září 2010 v 14:40 | Reagovat

To jsi napsal moc hezky :) Zvlášť to, jak všichni tvrdí, že to nesledují a přitom na to civí půlka národa (ať už na novu nebo primu). Já osobně přiznávám, že takový pořad v televizi je pro mě oddechovka a tak jsem se rozhodla, že jeden sledovat budu. Ovšem po prvních deseti minutách jsem se rozhodla, že prima má o moc navrch. Ráda se kouknu na lidi, co něco umí a že jich není málo. Je to pro mě takový odpočinek, nemusím u toho přemýšlet, jen koukám a říkám si ty jsou sakra dobrý, nebo no to teda nic moc :) Navíc mám ráda humor pana Krause.

4 karaipuku karaipuku | E-mail | Web | 29. září 2010 v 18:52 | Reagovat

[1]: jsme holt čecháčkové,ne všichni ale jak už jsem psal Cvachové a Nováci

[2]: tak Bathory asi přilákal hodně lidí i když musím říci,že mě trochu zklamal,asi moje chyba,zřejmě jsem od Jakubiska očekával více

[3]: upřímnost se cení :-)

5 Robka Robka | Web | 29. září 2010 v 22:48 | Reagovat

Já myslím, že v takových pořadech hodně táhne debilita soutěžících. Je to smutné, ale o debily je větší zájem, než o ty, co něco umí. Nekoukám se na to, ne proto, že by to bylo in prohlašovat, ale proto, že už přesně vím, co od takových soutěží můžu čekat. Každých dvacet minut reklamu a mezitím přehlídku trapnosti. Televizi radši nechávám vypnutou a pouštím si muziku - ta mě nezklame a vyberu si ji sama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama