Tango - trochu jiný tanec

16. října 2010 v 22:13 | karaipuku |  Bigbítový dunění
Dnes si v Rubrice Bigbítový dunění představíme kapelu Tango.Při představování kapel v této Rubrice vybírám kapely,které se nějakým způsobem zapsaly do historie českého bigbítu a také kapely,které mě nějak ovlivnily či zasáhly do mého života významným způsobem.Co by fanoušek kapely Abraxas jsem zaregistroval odchod Miroslava Imricha a vznik kapely Tango.Téhle partičce dokonce vydal Supraphon v roce 1985 regulérní album Elektrický bál a to byl na tu dobu velice slušný počin.Tak a teď trocha faktografie.

V roce 1984 se dala kolem Miroslava Imricha odejivšího z Abraxasu parta muzikantů.kterou bych se s trochou nadsázky odvážil nazvat "All Stars".Znalci mi snad dají za pravdu.Tady je první složení Tanga:

Mirek Imrich - zpěv
Zdeněk Juračka - kytara
Franta Kotva - kytara
Jiří Novotný - baskytara
Jaroslav Vondrák - bicí
Ota Baláž - klávesy

Vystoupení kapely byla plná energie,zábavy(díky angažování choreografa Borise Hybnera a později bratrů Cabanových z balatní jednotky Křeč),na pozadí pyrotechnické efekty,kostýmy a hlavně výborné muziky a vysokou instrumentální zručností všech muzikantů.Kapela se stává jedním z objevů roku 1984.Rok po svém vzniku vydávají u Supraphonu regulérní album Elektrický bál.Kapela se stává velmi populární a podaří se jí vycestovat i do zahraničí.Vystupuje ve 
zdroj http://atva.alternativatv.cz/Encyklopedie/200888888/T/Tango/foto/Tango.JPG_E.jpg
Švýcarsku,NSR,NDR,Bulharsku.Rok 1986 zastihuje kapelu ve vyprodané Lucerně s novým koncertním programem a rok na to vychází druhé album Tango 1987.Nové album přináší říznější pojetí a je v něm znát posun k tvrdému pojetí rocku.Tango i nadále pokračuje v úspěšné kariéře.Skalní fanoušci si zajisté pamatují datum 18.4.1988 kdy opět vyprodaná Lucerna zažije poslední vystoupení kapely a členové po vzájemné domluvě dočasně přerušují činnost.Pro mě tady i kapela končí.Jen z mého pohledu.V devadesátých letech se Imrich věnuje různým,pro mě velmi podivných projektů např.TekkknoFactory(jakýsi pokus o nějakou taneční hudbu),Alarm a další,pro mě už nezajímavé.V roce 2001 se kapela po pauze znovu sejde.Odehraje pár koncertů a u Sony Music natočí singl s novými skladbami.Rok 2007 znamená obnovení kapely.Kolem Miroslava Imricha se schází nová parta lidí a kapela opět rozjíždí svoji činnost.Ale už nic pro mě.Pro mě přestala tahle kapela existovat v roce 1988.Jejich album Elektrický bál má u mě dodnes čestné místo v mé sbírce.

CUKR A BIČ

Je tu ráno žádná slast
den minuty hbitě začal krást
má to vždy pohyb místy křeč
tvrdě očím světlo dá smeč
snad se mi to ještě zdá
kameny se ale valí dál
snový svět je rázem pryč
realita světa znovu zvedá bič

Je tu ráno žádná slast
den minuty hbitě začal krást
má to vždy pohyb místy křeč
tvrdě očím světlo dá smeč
v koupelně to začít má
v době kdy se mnoho nevnímá
snový svět je rázem pryč
realita světa znovu zvedá bič


Cukr a bič mě provází od tý doby
  co mě znáš, co mě znáš...


A na závěr jako obvykle server youtube.com.
Krásný večer a příjemný poslech Karaipuku

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 17. října 2010 v 8:14 | Reagovat

Hezké vzpomínání na osmdesátá léta, taky jsem je poslouchala, i když nejsem znalec ani skalní fanoušek. Moje teta měla desku, kde byla písnička Co s tím sklem, a já teď marně pátrám, na jakém to bylo albu.

2 karaipuku karaipuku | E-mail | Web | 17. října 2010 v 11:09 | Reagovat

[1]:Nebyl to náhodou nějaký Rockový marathon nebo edice Posloucháte větrník

3 Robka Robka | Web | 17. října 2010 v 16:50 | Reagovat

[2]: Možná, spíš to byla asi nějaká směska, když teď nad tím uvažuju. Protože si vzpomínám, že na té desce byl i Habaděj. A to je přece Pražský výběr, tak to musel být nějaký výběr :-) Tu desku jsem si vždycky k nelibosti své tetky vytáhla a blbla u ní :-)

4 karaipuku karaipuku | E-mail | Web | 17. října 2010 v 16:58 | Reagovat

Ona ta osmdesátá léta zase tak špatná nebyla.Ještě pár dobrých kapel,které bych rád vzpomenul.Uvidíme,jak dovolí čas a hlavně lenost. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama